Už jste si někdy představovali, jaké by to bylo ocitnout se uvnitř pohádkového příběhu? To se právě povedlo dětem z družiny poslední březnovou středu.

Děti byly rozděleny do skupin a ve čtyřech místnostech sehrály společně s vypravěči pohádku Jak vysvobodit princeznu. A tak mohl být každý z nich na chvíli statečným Honzou, který překonával nástrahy na této dobrodružné cestě. Děti musely přeskákat obrovský močál, projít začarovaným lesem a kolem vysokých skal se dostat k černému zámku. Cestou luštily hádanky, pomáhaly některým postavám a pokaždé se dozvěděly cennou nápovědu, která jim nakonec pomohla princeznu vysvobodit.

 

Chtěla bych moc poděkovat Tereze Bernáškové, Kateřině Šmídové a Martině Svobodové, vypravěčkám našeho příběhu. Velký dík patří také Tomáši Svobodovi, Lence Bernatové, Ivaně Fontánové a Petru Klimešovi za pomoc s organizací akce.

Lucie Tetivová