Zima jako by neměla konce. A co k zimě neodmyslitelně patří? No přeci KARNEVAL! Ten letošní byl na téma „filmové a pohádkové postavy.“

I letos v naší tělocvičně nejdříve dováděli naši kamarádi ze školky a společně s nimi obě první třídy. O něco později dorazily i ostatní děti. Bety a Eliška naučily děti tančit „makarenu“ a ptačí tanec. Mezi dováděním na známé karnevalové hity přišly také na řadu soutěže, a tak se z dětí stávaly po utišení hudby pestrobarevné sochy, soutěžilo se, které družstvo nejdříve doběhne ve štafetovém závodu s míčem, nebo která dvojice vydrží nejdéle tančit s balonkem mezi čely. Celou dobu hledala porota v čele s Taťkou Šmoulou chlapce a dívky s nejhezčí maskou. V první kategorii vyhrála lesní víla Klaudinka ze školky a skřítek Vojta B. z 1. A, ve druhé kategorii nás velmi nadchla elfka Laurinka P. ze 4. A a strašidelný Joker Matěj V. ze 3. B.

Celým karnevalem nás provázela paní učitelka Šárka Peková, která všechny skvěle rozhýbala.

 
 

Chtěla bych moc poděkovat Elišce D., všem osmákům a Ivaně Fontánové za ochotnou pomoc, Andree Sikmundové za muziku, Kristýně Matějíčkové za dohled nad porotou a Petru Klimešovi za fotodokumentaci celé akce.

Lucie Tetivová