Jednu únorovou středu měli páťáci trochu netradiční konec vyučovacího dne. Na poslední dvě hodiny nás poctily svou návštěvou Bláznivé dějiny každé české rodiny.

Interaktivní přednáška začala rokem 1945 a končila zvolením Václava Havla do funkce prezidenta České republiky. Během tohoto období jsme si vyzkoušeli, jak se rychle a hlavně potichu staví barikády, jak jsou účinné a pevné a jak se stejným stylem dají opět rozebrat. Dále nás přijel osvobodit Kristián v sovětském tanku, zvolili jsme novou vládu "Honzy" E. Beneše a společně jsme odříkali pionýrský slib a pionýrský pozdrav. V lavicích jsme stávili nějaký čas, a tak jsme odpovídali na různé kvízy a úkoly.
V závěru jsme si vysvětlili, proč má Jaromír Jágr na dresu číslo 68 a na vlastní kůži jsme prožili malou "chodbovou" demostraci.
Program připravený od společnosti Besedárium byl zábavný a pro každého záživný. :)