Klokánek jde do školy 2018

Milí rodiče,

rádi bychom Vám i v tomto školním roce nabídli adaptační program " Klokánek jde do školy". Jsme přesvědčeni, že aby se děti do školy těšily, je třeba k ní budovat hezký vztah dříve než prvního září a kvalitní příprava na školu usnadní a zpříjemní vstup do školy dětem, Vám i paní učitelce.

Dítě by mělo do školy vstupovat tzv. školsky zralé, což znamená, že by mělo být zralé tělesně, psychicky i sociálně. Nabízený adaptační program je koncipován jako 4 šedesáti minutová setkání, při kterých přirozenou a hravou formou budou podporovány, posilovány a zpevňovány potřebné předpoklady, dovednosti a znalosti.

V průběhu celého adaptačního programu se děti postupně seznámí i se všemi prostorami školy - školní družina, školní jídelna, tělocvičny, herny i Centrum volného času. Zaroveň se potkají i s dalšími pedagogy a zaměstnanci školy. To vše by jim mělo dát potřebnou jistitu pro úspěšný start jejich školní docházky.

Program setkání

1. setkání -  26. 4. 2018 od 13. 30 hodin

• vzájemné seznámení se, rozvoj sociálních dovedností, já a moje nová role školáka
  • pohybová koordinace, rozvoj hrubé motoriky